almuhja.com | Update Everything

donovan bought 5 1/2 pounds of flour for $ 8.25. How much did the flour cost per pound? Give your answer in the correct dollar form.

  • choixongdong: unit price per pound =  $ 8.25 / 5.5 = $1.50

    answer
    the flour cost $ 1.50 per pound 
  • altavistard: We want the unit rate:  cost of flour per pound.

    $8.25
    --------- = $1.50/lb
    5.5 lb
8502124 Four Pounds Flour

8502124 Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

spice3 Four Pounds Flour

spice3 Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

About Four Pounds Flour

About Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

gallery Four Pounds Flour

gallery Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

gallery Four Pounds Flour

gallery Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

medieval Four Pounds Flour

medieval Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

October 2011 Four Pounds Flour

October 2011 Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

October 2011 Four Pounds Flour

October 2011 Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour

Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Four Pounds Flour
Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

alcohol Four Pounds Flour
alcohol Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

desserts Four Pounds Flour
desserts Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

Everything Titia: 25 Pounds of Flour
Everything Titia: 25 Pounds of Flour

Source: everythingtitia.blogspot.com

How Many Pounds Of Flour or Wheat To Make Bread
How Many Pounds Of Flour or Wheat To Make Bread

Source: modernsurvivalblog.com

IMG 20120818 105158 Four Pounds Flour

IMG 20120818 105158 Four Pounds Flour

Source: www.fourpoundsflour.com

8502124 four pounds flour spice3 about holiday shopping guide gallery medieval october 2011 gold medal pizza 5 1 unit kroger alcohol storage containers that fit of the practical kitchen desserts everything titia: 25 five frugal things i bought 100 more girl andrew requires 27 56 to bake cookies he 14 72 how many or wheat make bread img 20120818 105158 baka woman a in mortar editorial photography o donovan waste disposal by nordic firm sortera letsrecycle com